Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovory

13. červenec 201511:07Autor Libor Čada

Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovory

Jaký byl ZÁŽITKOVÝ DEN NA KOSTKA RÁDIU? Podívejte se na naše stránky, kde najdete odkaz na video reportáže a poslechněte si rozhovory s vítězi soutěže JEDEN PŘÍBĚH DVOJÍM PEREM na našem rádiu...


Ve čtvrtek 18. 6. 2015 proběhlo na Vsetíně slavnostní vyhlášení výsledků literární soutěže Jeden příběh dvojím perem. Soutěž, kterou pořádala ZŠ Vsetín-Trávníky ve spolupráci s časopisem Texty, byla letos vyhlášena poprvé, a přesto ji obeslalo zhruba 70 prací z celé České republiky. Porota ve složení Dalibor Malina, Pavel Kotrla, Jakub Chrobák (za časopis Texty) a Andrea Chrobáková-Lněničková za ZŠ Trávníky nakonec vybrala po sedmi pracích v každé kategorii (první tvořili žáci 6. a 7. tříd, druhou žáci 8. a 9. tříd). A právě těchto čtrnáct oceněných žáků se sešlo ve čtvrtek na Vsetíně, aby spolu prožili zážitkový den.


Do něj se zapojila také Střední škola Kostka. Žáci nejprve absolvovali krátký workshop s šéfredaktorem časopisu Texty Pavlem Kotrlou, potom povídání o vydávání knih s Daliborem Malinou, a třetím zastavením byla právě Kostka škola, kde studenty nejprve přivítal pan ředitel, který je přivítal vlídným proslovem o osvobozující funkci psaní. Potom si vítěze přebrali jednotliví studenti Střední školy Kostka, oboru žurnalistika pod vedením garanta oboru Libora Čady, a mladí adepti literatury začali poznávat zevnitř svět médií – postupně vcházeli do malé a útulné komůrky Kostkarádia, kde je jejich starší kamarádi zpovídali. 


Protože ale bylo těch oceněných nakonec víc, než samotných žurnalistů, zapojili se do zpovídání i dva porotci, Jakub a Andrea Chrobákovi, a dvě staronové posily, loňské maturantky na Kostka škole a dnes už studentky oboru Audiovizuální tvorba na Slezské univerzitě v Opavě Laura Krošláková a Veronika Velcerová. Atmosféru, která v sobě kombinovala zájem, nadšení, strach i trému, si teď můžete poslechnout v archivním záznamu.     

    

Po mladé krvi se Kostkarádio obrátilo i na zkušené hráče v mediálním prostoru a k velkým profilovým rozhovorům si studentky třetího ročníku žurnalistiky na Kostka škole Soňa Molatová a Eliška Janotová pozvali šéfredaktora Valašského deníku Mirka Urubka a tiskovou mluvčí Policie ČR Vsetín Lenku Javorkovou.


Kdy můžete poslouchat rozhovory?

  • v pondělí od 13:00
  • v úterý od 14:00
  • ve středu od 15:00
  • ve čtvrtek od 16:00
  • v pátek od 17:00
  • v sobotu od 9:00 a 18:00
  • v neděli od 10:00 a 19:00
Kostka rádio naladíte ZDE: 


Sdílet článek YCube: Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovoryYCube: Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovoryYCube: Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovoryYCube: Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovoryYCube: Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovoryYCube: Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovoryYCube: Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovoryYCube: Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovoryYCube: Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovoryYCube: Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovoryYCube: Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovoryYCube: Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovoryYCube: Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovoryYCube: Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovoryYCube: Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovoryYCube: Zážitkový den na Kostka rádiu - rozhovory