Vánoce, Vánoce přicházejí !!!

30. listopad 201620:11Autor Aneta Kwaczková

Vánoce, Vánoce přicházejí !!!

Je to tady! Po roce budou opět Vánoce! Kapr, salát, stromeček, dárky a cukroví... již brzy v každé domácnosti. Neznám nikoho, kdo by Vánoce nesnášel a nebo je neslavil. Ráda bych napsala pár řádku o tom, co Vánoce znamenají pro mě.


Za pár chvil se na mém notebooku a mobilu ukáže datum 1. prosince. Téměř každému se vybaví sníh, první čokoládka z adventního kalendáře, Vánoce, konec roku a studentům čtvrtého ročníku naší školy třeba ples. Já nejsem výjimkou a jelikož miluji Vánoce, je to právě jediná věc v mojí hlavě, na kterou myslím více než na maturitu, která se čím dál tím více přibližuje. Vánoce jsou nejkrásnější období v roce. 

Všechno začne prvním sněhem. To, jak padají obří vločky na zem, sem tam vám nějaká spadne na řasu a všechno je večer ve tmě bílé, je nepopsatelný pohled. Další skvělá věc je osvětlení ve městech a nebo na domech. Sama mám doma aspoň čtvery světýlka a klidně bych si koupila ještě troje. Tenhle čas je kouzelný i kvůli skvělým a tradičním pohádkám jako jsou například: 3 oříšky pro Popelku, Grinch, Sám doma nebo i film Pelíšky. Co zajisté miluje každý z nás je cukroví, vaječný likér, salát, kapr a hromada jídla, kterou za Vánoce spořádáme.
Jelikož jsou před 24. prosincem velké stresy kolem dárků, příprav večeře a nebo se sháněním peněz na dárky (to známe nejlépe my, studenti), jsou Vánoce svátkem, kdy jsou na sebe téměř vždy všichni hodní, milí a mají se rádi. Většina lidí se snaží kupovat ty nejlepší dárky a utrácí za ně těžké peníze. Není to zbytečné? Já vím, že každý říká, že dárky nejsou důležité a nejdůležitější je, aby jsme nebyli sami a byli se svojí rodinou, ale je to pravda. Já se taky snažím koupit hezké dárky, protože chci udělat rodině a kamarádům radost, ale není to to nejdůležitější. Vánoce bez dárků si dokážu představit, ale Vánoce bez rodiny ne! 
Nejkrásnější pro mě na Vánocích je moje malá sestřička. Je to tak neskutečně krásné až dojemné, jak ta malá a naivní Terezka věří v to, že když bude hodná Ježíšek jí donese dárky, píše dopisy, dává je za okno a čeká až si je Ježíšek vyzvedne. To, když čeká zavřená v pokojíčku na to, až zazvoní zvoneček a bouchne okno. To, když přijde ke stromečku a vidí tam tu kupu dárků. To, když dárky rozdává a je šťastná, že ona jich má nečekaně nejvíc. No a nejlepší část je to, když si dárky rozbaluje. V očích má jiskřičky a jen vykřikuje: Jééé! Jééé!! Tohle jsem si přála! Děkuji Ježíšku! Tak tohle je pro mne to nejkrásnější na Vánocích. Tohle je totiž smysl Vánoc, být šťastný z toho, že j šťastný někdo jiný a vidět to!

Sdílet článek YCube: Vánoce, Vánoce přicházejí !!!YCube: Vánoce, Vánoce přicházejí !!!YCube: Vánoce, Vánoce přicházejí !!!YCube: Vánoce, Vánoce přicházejí !!!YCube: Vánoce, Vánoce přicházejí !!!YCube: Vánoce, Vánoce přicházejí !!!YCube: Vánoce, Vánoce přicházejí !!!YCube: Vánoce, Vánoce přicházejí !!!YCube: Vánoce, Vánoce přicházejí !!!YCube: Vánoce, Vánoce přicházejí !!!YCube: Vánoce, Vánoce přicházejí !!!YCube: Vánoce, Vánoce přicházejí !!!YCube: Vánoce, Vánoce přicházejí !!!YCube: Vánoce, Vánoce přicházejí !!!YCube: Vánoce, Vánoce přicházejí !!!YCube: Vánoce, Vánoce přicházejí !!!