Do kin dorazil nový fenomén!

15. únor 201611:02Autor Tereza Ledvinková

Jak už je z nadpisu patrné, jedná se novou hitovku, která oblétává česká kina v první vlně. I já jsem měla tu možnost, vidět tento film hned, co se rozběhl do naší české kinematografie. Rozhodla jsem se o něm udělat recenzi. A tím fenoménem je DEADPOOL.


   "Můj obličej vypadá jako staré avokádo, které mělo sex ještě se starším avokádem."


Prozradila jsem větu, kterou pronesl hlavní aktér, a tato věta naznačuje, v jakém duchu se celý film nesl. Nutno prozradit, že se jednalo o americkou komedii, která se stala, během pár dnů, jednou z nejsledovanějších komedií roku 2016, kterou režíroval Tim Miller - tímto klobouk dolů.

Když jsem viděla prvních pár minut, hlavou mi probíhalo, co za akční nesmyslný sci-fi blábol momentálně uvidím a přiznávám, že mi hlavou probíhalo, jak promarněných 108 minut mého života to bude. Film se ale rozvíjel dál a já postupně měnila názor.

Nejen, že hlavní postavou byl Ryan Reynolds, který ztvárňoval postavu Deadpoola (nebudeme si nic nalhávat, je to prostě kus), ale film měl i správně mířený humor. U některých komedií hraničí vtip s trapností až vynuceností, což tohle nebyl naštěstí ten případ. Počas celého sledování vše probíhalo dynamicky, promakaně, ani se mi nestalo, že bych něco nepochopila, proč se tak stalo.

Oceňuji nápad a originalitu. I když to byl tak trochu "nadpřirozený" film, nechyběla zábava, sex appeal, napětí, dojetí ani akce.
Co mi naopak poměrně dost vadilo a brala jsem za negativní, byly postavičky z X-mena, které v Deadpoolovi vystupovaly. Copak si hollywoodští režiséři myslí, že by se dobrý film bez nich neobešel?

Rozhodně však doporučuji shlédnout a udělat si vlastní názor. Není to sice typ filmu, na který byste mohli koukat každý týden a neomrzel by, ale určitě stojí za to!

Sdílet článek YCube: Do kin dorazil nový fenomén!YCube: Do kin dorazil nový fenomén!YCube: Do kin dorazil nový fenomén!YCube: Do kin dorazil nový fenomén!YCube: Do kin dorazil nový fenomén!YCube: Do kin dorazil nový fenomén!YCube: Do kin dorazil nový fenomén!YCube: Do kin dorazil nový fenomén!YCube: Do kin dorazil nový fenomén!YCube: Do kin dorazil nový fenomén!YCube: Do kin dorazil nový fenomén!YCube: Do kin dorazil nový fenomén!YCube: Do kin dorazil nový fenomén!YCube: Do kin dorazil nový fenomén!YCube: Do kin dorazil nový fenomén!YCube: Do kin dorazil nový fenomén!