Odkládám na dobu neurčitou

05. listopad 201717:11Autor Slezáková Berenika

Odkládám na dobu neurčitou

Stalo se vám už někdy, že jste něco odložili na dobu neurčitou? Nebo jste si stále a pořád dokola opakovali, že za hodinu s tím už doopravdy začnete? Pokud ano, tak přesně pro vás je tento článek, protože tady, vám nebudu vnucovat svoje názory, jak s tím přestat, ale přiblížím vám, proč prokrastinuji, aneb odkládám věci na dobu neurčitou.


Co vlastně je to odkládání věcí na dobu neurčitou? Je to jedním slovem prokrastinace a ta je podle Wikipedie výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Může představovat rizikový fenomén pro duševní zdraví.

 


Když se rozhodnete odkládat věci na dobu neurčitou měli byste si uvědomit, že doba neurčitá netrvá věčně. Z toho plyne, že se z ní jednoho dne stane doba určitá, neboli teď a tady. V takovém případě, kdy už nemůžete věci stále posouvat, vám nezbývá nic jiného, než si vyhrnout rukávy a pustit se do práce.

 


Proč ale vůbec odkládám věci, když vím, že je budu muset dříve či později splnit? Protože žijeme ve světě, kdy je skoro všechno proměnlivé, a já do poslední chvíle čekám na moment, kdy zadanou práci zruší, nebo na ni zapomenou, nebo se stane něco, tak fatálního, že zadaná práce přestane existovat.

 


Prokrastinovat jde úplně všude, a hlavně jakýmkoliv způsobem. Je dost velká pravděpodobnost, že právě teď při čtení tohoto článku většina z vás prokrastinuje, takže vlastně nemáte zač! Ale zpět k věci, například já, když musím něco opravdu splnit a moc se mi do toho nechce, začne mi najednou všechno připadat, tak desetkrát zajímavější. Taky jsem si všimla, že v době, kdy musím udělat nejvíc práce (myslím tu práci, kterou jsem odkládala na dobu neurčitou, až se z ní nějakým omylem stala doba určitá) lidi začnou přidávat nejvíc fotek na Instagram. A přece ty chudáky nenechám bez mého lajku.

 


Měli byste vědět, že jsem těchto pár slov psala asi čtyři hodiny, protože jsem dokončení tohoto článku odkládala na dobu neurčitou, takže jsem vlastně odkládala na dobu neurčitou, zatím, co jsem psala o odkládání na dobu neurčitou. Jsem taková chodící prokrastinace, ale lepší chodící prokrastinace, než chodící migréna.

Sdílet článek YCube: Odkládám na dobu neurčitouYCube: Odkládám na dobu neurčitouYCube: Odkládám na dobu neurčitouYCube: Odkládám na dobu neurčitouYCube: Odkládám na dobu neurčitouYCube: Odkládám na dobu neurčitouYCube: Odkládám na dobu neurčitouYCube: Odkládám na dobu neurčitouYCube: Odkládám na dobu neurčitouYCube: Odkládám na dobu neurčitouYCube: Odkládám na dobu neurčitouYCube: Odkládám na dobu neurčitouYCube: Odkládám na dobu neurčitouYCube: Odkládám na dobu neurčitouYCube: Odkládám na dobu neurčitouYCube: Odkládám na dobu neurčitou